Higiena w gabinecie kosmetycznym

Higiena podczas przedłużania rzęs

Witaj! Dziś opowiem Ci troszkę o BHP w pracy stylisty rzęs, czyli co można a czego nie powinno się robić podczas pracy w gabinecie kosmetycznym. Wygląd i higiena Twojego salonu to tak naprawdę ocena Ciebie i Twojej pracy, dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o salon i dzięki temu mieć jeszcze więcej zadowolonych klientek. Zobacz sama jak to zrobić!

Przedłużanie rzęs

Jak zapewne wiesz nasze klientki lubią czuć się zadbane, dlatego też czystość i higiena salonu kosmetycznego to podstawa . Jak o to zadbać? To proste, wystarczy zastosować kilka prostych czynności, aby w Twoim salonie pojawiło się coraz więcej zadowolonych klientek przedłużających rzęsy.

Zasady BHP

Twoja klientka wchodząc do salonu chce powierzyć swoje ciało osobie zaufanej, która świadczyć będzie usługi najwyższej jakości, dlatego tak ważna jest higiena nie tylko w salonie ale także osobista. A poniżej znajdziesz  kilka zasad BHP.

Musisz świecić przykładem, estetyczny wygląd jest bardzo ważny. Twoje włosy powinny być zawsze czyste i spięte tak, aby przy zabiegu przedłużania rzęs nie opadały na twarz Twojej klientki. Kolejna rzecz to paznokcie, powinnaś mieć je krótko przycięte tak aby podczas podklejania taśmy oraz dalszych działań nie zadrapać twarzy klientki. Idealnie do pracy w salonie nadają się paznokcie pomalowane na naturalny kolor lub przeźroczyste, ponieważ wyglądają one estetycznie i elegancko.

Higiena jamy ustnej

Kolejna bardzo ważna rzecz, czyli higiena jamy ustnej. Wykonując zabieg często nachylamy się nad klientką i rozmawiamy, dlatego nie możemy pozwolić na to aby z jamy ustnej wydawał się nieprzyjemny zapach. Rozwiązanie to :  cykliczne wizyty u stomatologa, regularne mycie zębów oraz stosowanie płynu do płukania jamy ustnej, który powinien znajdować się na wyciągnięcie ręki w Twoim salonie.

Sterylizacja

Higiena w gabinecie kosmetycznym to przede wszystkim zadbanie o stanowisko pracy, narzędzia i materiały. Miej zawsze czyste ubranie ochronne a na fotelu do wykonywania zabiegów czyste prześcieradło. Pamiętaj o użyciu jednorazowych rękawiczek oraz maseczek chirurgicznych. Myj ręce przed każdym zabiegiem stosując preparaty o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Narzędzia wielokrotnego użytku poddawaj sterylizacji w procesie której zostaną zniszczone formy przetrwalnikowe bakterii. Jak wiesz w gabinetach kosmetycznych jest duże ryzyko przenoszenia bakterii dlatego tak ważna jest sterylizacja.

W zasięgu ręki powinna znajdować się umywalka z bieżącą ciepłą wodą, mydłem w płynie oraz jednorazowymi ręczniczkami papierowymi. Na koniec pracy gabinet powinien być zdezynfekowany a podłoga dokładnie umyta. Nawet najmniejszą powierzchnie należy dezynfekować, ponieważ to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa dlatego, że tak blisko pracujemy z ciałem człowieka.

Jesteś osobą wykonującą ważne zabiegi, dlatego dbaj o higienę, estetyczny wygląd a przez to wzbudzaj zaufanie wśród klientek.

Pozdrawiam Cię gorąco