Przeciwwskazania do przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs - przeciwwskazania

Dziś chciałabym podzielić się z Tobą wiedzą na temat przeciwwskazań do wykonywania zabiegu przedłużania rzęs. Istnieje kilka powodów przez które, nie każda z nas może sobie pozwolić aby skorzystać z takiej usługi. Choć tych przeciwwskazań jest niewiele, to myślę, że warto się z nimi zapoznać. Dzięki temu możesz uniknąć poważnych tarapat. Zapraszam do czytania dalszej części mojego wpisu.

Przedłużanie rzęs

Jak już wcześniej wspomniałam istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania zabiegu przedłużania rzęs. Tych zasad należy ściśle przestrzegać, aby nie zrobić klientce krzywdy. Przed przystąpieniem do aplikacji rzęs warto jest przeprowadzić krótki wywiad z klientką zapytać o choroby oczu. Naszym zadaniem jest także dokładnie obejrzeć rzęsy klientki i w razie niepewności nie powinno się wykonywać zabiegu przedłużania rzęs. Jeszcze jedna ważna informacja, należy zapytać klientkę czy posiada soczewki, jeśli tak należy ją poprosić, aby je wyjęła do zabiegu. Tuż po zakończeniu przedłużania może je ponownie założyć bez żadnych obaw. A teraz czas na…

Przeciwwskazania do zabiegu przedłużania rzęs

Choroby alergiczne oczu – czyli najpopularniejsze schorzenie. Istnieje kilka rodzajów chorób alergicznych oczu, najczęściej jest to ostre, sezonowe lub całoroczne zapalenie, spowodowane kontaktem z pyłkami, roztoczami kurzu domowego. Dolegliwość tą rozpoznaje się po charakterystycznych zmianach. Wokół oka pojawia się obrzęk i występuje swędzenie, które jest oznaką alergii. Osoba cierpiąca na tą dolegliwość często łzawi, ma przekrwione i obrzęknięte spojówki a czasem także powieki. Leczenie polega na aplikowaniu chłodnych okładów, płukaniu oka roztworem soli fizjologicznej oraz stosowaniu leków.

Całkowity brak rzęs – myślę, że to jest logiczne i nie trzeba o tym pisać.

Nadpobudliwość i brak cierpliwości – chęć wykonania zabiegu przedłużania rzęs wiąże się z tym że przez  2,5 – 3 godziny trzeba pozostać w pozycji leżącej. Osobom nadpobudliwym ciężko jest wyleżeć, ponieważ są bardzo niecierpliwe. Przed rozpoczęciem zabiegu warto jest poinformować klientkę o czasie wykonywania usługi, wówczas będzie mogła podjąć decyzję. Jeszcze dodam, że pocieszające jest to, że dopełnienie trwa krócej:)

Trichotillomania – czyli nerwowe wyrywanie rzęs, włosów. To choroba o podłożu psychicznym i cierpi na nią 2-3 % populacji, przeważnie kobiety. Osoby takie nie mogą się powstrzymać od czynności wyrywania rzęs, poprzedzane to jest napięciem a po wyrwaniu następuje ulga. Dla osób cierpiących na tę chorobę ważne jest poczucie akceptacji otoczenia, często czują się osamotnione. Jeśli kiedykolwiek spotkałabyś taką osobę możesz jej zaproponować rzęsy doklejane na taśmę. Możesz także pokazać krótką instrukcję jak takie rzęsy się dokleja, aby chora mogła wykonywać je sama w domu. Myślę, że dzięki temu pomożesz jej bo poczuje się zaakceptowana a także będzie mogła w każdej chwili zamaskować brak rzęs.

Zespół suchego oka – wynika z niewłaściwego poziomu nawilżenia gałki oka. Pozbawiona łez rogówka może być narażona na wnikanie mikroorganizmów i rozwoju zakażeń. Dolegliwości towarzyszy często spadek produkcji łez, swędzenie oraz uczucie piasku pod powieką. Osoby chore próbują złagodzić dolegliwość poprzez drapanie.  Na tę chorobę zapada aż 10-15 % ludzi.

Mam nadzieję, że tym razem także pomogłam Ci w rozwinięciu wiedzy na temat przedłużania rzęs. Temat ten  jest tak bardzo ważny ze względu na to, że pracujemy na oczach, które są niezbędne do tego, aby funkcjonować i podziwiać świat.

Pozdrawiam Cię gorąco

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • przeciwwskazania do przedłużania rzęs
  • przedłużanie rzęs przeciwwskazania
  • uczulenie na klej do rzęs
  • pyłek do przedłużania rzęs
  • pyłek do rzęs