Rzęsy syntetyczne

Rzęsy syntetyczne

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się jak przedłuża się rzęsy to ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiam tutaj szczegółowo poszczególne etapy, które należy wykonać, aby prawidłowo przedłużyć rzęsy metodą 1 : 1. Mam nadzieję, że ułatwi Ci to pracę i będziesz mogła polepszyć jakość swoich usług. Zapraszam Cię do czytania dalszej części artykułu.

Przedłużanie rzęs metodą 1 : 1 krok po kroku

 1. Upewnij się o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu – chodzi tutaj o sprawdzenie czy klientka nie posiada chorób oczu tj. zapalenie spojówek czy alergii oraz czy nie cierpi na całkowity brak rzęs.
 2. Przeprowadź wywiad z klientką w celu ustalenia wymagań oraz efektu jaki chce uzyskać po wykonanym zabiegu.
 3. Uprzedź klientkę o czasie trwania zabiegu. Przeciętny czas przedłużenia rzęs metodą 1 : 1  wynosi około 2,5 – 3 h. Poproś o spokojne leżenie i nie otwieranie oczu bez wyraźnej zgody.
 4. Upewnij się, czy klientka posiada szkła kontaktowe. Jeśli tak, to poproś o ich zdjęcie, to ułatwi Ci pracę i będzie o wiele bezpieczniej.
 5. Wykonaj staranny demakijaż, aby usunąć wszelkie resztki makijażu i tuszu do rzęs. Ważne jest, aby zrobić to bardzo dokładnie, ponieważ pozostawiony makijaż może utrudnić przyczepność syntetycznych rzęsek i wcześniejsze ich odklejanie się. Po wykonanym demakijażu odczekaj chwilę, aby rzęsy mogły się osuszyć.
 6. Jeśli rzęski są bardzo jasne, możesz wykonać hennę. Pamiętaj, aby zrobić to na 2-3 dni przed zabiegiem, ponieważ henna wykonana w dniu przedłużania, może osłabić przyczepność doklejanych rzęsek.
 7. Odtłuść rzęsy przy użyciu aplikatura bezwłókienowego zwilżonego preparatem dezynfekującym, zwanym także primer. Jeśli nie posiadasz aplikatorów, możesz użyć pałeczek kosmetycznych, lecz pochłaniają one większe ilośći płynu dezynfekującego.
 8. Przy użyciu taśmy zabezpiecz dolne rzęsy tak, aby nie stykały się z górnymi. Wykonuje się to po to, aby rzęsy dolne i górne się nie posklejały. Dodatkowo, choć niekoniecznie górną powiekę możesz podciągnąć na taśmę, co znacznie ułatwi Ci aplikację.
 9. Przygotuj potrzebne materiały : klej, rzęsy, pompkę, pęsety. Ułóż je na stoliku w wygodny dla Ciebie sposób, tak abyś je miała w zasięgu ręki.
 10. Dopasuj długość sztucznych rzęs do naturalnych rzęs.
 11. Lewą ręką przy pomocy pęsety wybierz i oddziel jedną naturalną rzęse do której będziesz przyklejała sztuczną rzęsę. Jeśli jesteś leworęczna wykonuj ten etap prawą ręką.
 12. Prawą ręką ( u leworęcznych lewą ) przy użyciu drugiej pęsety chwyć cieńszy koniec rzęsy, która będzie przyklejana i zamocz ją na długości 2/3 w kleju w celu zebrania 3, 4 kropel kleju.
 13. Rzęsa może być przyklejana od góry, od spodu lub od boku naturalnej rzęsy. W celu równomiernego rozmieszczenia kleju na naturalnej rzęsie należy trzykrotnie przeciągnąć sztuczną rzęsę po całej długości naturalnej rzęsy. Przy trzecim pociągnięciu umieścić sztuczną rzęsę na naturalnej w odległości 0,5 – 1 mm od skóry. W celu przyspieszenia schnięcia kleju możesz użyć pompkę. Pamiętaj, aby nie przyklejać rzęsy do skóry lub zbyt blisko nasady rzęsy. Zwróć uwagę, aby dokładnie przyklejać tylko do pojedynczych rzęs a nie do kilku na raz.
 14. Czynność powtórz na drugim oku. Pracuj zawsze naprzemiennie co zapewni doskonałe odseparowanie rzęs i wyschnięcie kleju. Celem tej czynności jest uniknięcie sklejenia rzęs w kępki.
 15. Przeczesz szczoteczką doklejone rzęsy.
 16. Po doklejeniu wszystkich rzęs usuń taśmy zabezpieczające.
 17. Dodatkowo możesz zaaplikować środek pielęgnujący na rzęsy. Wręcz klientce ulotkę z zasadami pielęgnacji przedłużonych rzęs i umów się na zabieg uzupełniający.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • przedłużanie rzęs krok po kroku
 • rzesy 1 do 1 krok po kroku
 • rzesy 1 1 krok po kroku
 • przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 krok po kroku
 • jak przedłużyć rzesy