Kształt oka a przedłużanie rzęs

Witaj! Dziś chciałabym Ci opowiedzieć trochę o technikach stylizacji rzęs przy różnych kształtach oczu. Wiedza na ten temat będzie Ci bardzo przydatna w pracy nad rzęsami. Jak wiesz każda z nas jest inna, dlatego też warto wiedzieć jak odpowiednio dobrać stylizację tak, aby uwydatnić piękno i naturalność oka.

Przedłużanie rzęs

Poniżej przedstawiam kilka rozwiązań na to jak dopasować rodzaj i długość rzęs do poszczególnych typów i kształtów oczu. Zapraszam do czytania dalszej części na temat przedłużania rzęs.

1. Oczy w kształcie migdała

Stylizacja rzęs na tym kształcie oka jest najprostsza, właściwie to można ją nazwać idealną, ponieważ nie wymaga większego wysiłku, aby uzyskać zadowalający efekt. Na tego typu oczach możesz wykonać każdą stylizację w zależności od wymagań klientki.

2. Oczy okrągłe

W tej stylizacji rzęs należy dążyć do optycznego wydłużenia kącika oka na zewnątrz. Aby efekt był zadowalający powinnaś rozpocząć aplikacje dłuższych rzęs od połowy oka powoli zbliżając się do zewnętrznego kącika.

3. Oczy duże

Ten kształt oczu sam w sobie jest piękny, dlatego też nie wymaga nadmiernych starań o powiększenie oka. Tutaj możesz delikatnie wydłużyć i zagęścić rzęsy tak, aby wciąż utrzymać naturalny efekt. Pamiętaj, żeby do tej stylizacji użyć rzęs o naturalnym skręcie, ja polecałabym typ C, dający najbardziej naturalny efekt pięknych rzęs.

4. Oczy głęboko osadzone z opadającymi powiekami

Do tej stylizacji polecałabym Ci użyć rzęs długich o większym stopniu podkręcenia. Należy tutaj mocno zagęścić opadająca powiekę tak, aby nie było widoczne opadanie. Pamiętaj o tym, aby ostrożnie stylizować oko po zewnętrznej stronie kącika.  Chodzi o to, aby nie wzmocnić efektu opadania powieki, czyli w samym kąciku nie używaj rzęs długich o małym stopniu podkręcenia, pamiętaj aby użyć mocno podkręconych rzęsek.

5. Oczy małe

Mocno zagęszczczaj używając dłuższych rozmiarów i większego stopnia podkręcenia.

6. Oczy głęboko osadzone

W tej stylizacji postaraj się o powiększenie oka, czyli powinnaś użyć dłuższych rzęs o większym stopniu podkręcenia. Poleciłabym Ci tutaj zastosować rzęski typu D. Zyskasz wtedy efekt powiększający oko a to o to chodzi. Dodatkowo możesz zastosować technikę baleyage, przeplatając rzęsy czarne np. z jaśniejszymi rzęskami co optycznie otworzy oko głęboko osadzone.

7. Oczy szeroko rozstawione

Tutaj powinnaś wyznaczyć sobie granice zamknięcia oka to znaczy, wykleić krótsze rzęsy w zewnętrznym kąciku starając się jak najmocniej zagęścić rzęsy od wewnętrznej strony oka do środka.

8. Oczy wąsko rozstawione

Ten rodzaj oka staraj się uwydatnić poprzez optyczne wyciągnięcie rzęs na zewnątrz. Chodzi o to, aby zastosować dłuższe rozmiary rzęs, szczególnie zagęszczając je w zewnętrznych kącikach oka.

9. Oczy wypukłe

Tutaj radziłabym Ci zastosować bardzo mocne zagęszczenie rzęs.

 

Mam nadzieję, że teraz będzie Ci trochę łatwiej dopasować stylizację rzęs do typu oka.

W razie pytań napisz do mnie.

Chętnie odpowiem na wszelkie maile i komentarze

Pozdrawiam Cię

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • rozmiary rzęs
  • stylizacja rzęs
  • jak dobrac rzesy do oka
  • rzęsy rozmiary
  • sztuczne rzesy do wypukłych oczu