Fantazyjne kolorowe rzęsy

Fantazyjne rzęsy

Dziś kolejna dawka informacji na temat przedłużania i zagęszczania rzęs. Chciałabym podzielić się z Tobą wiedzą na temat różnych rodzai grubości i długości rzęs syntetycznych, czyli tych, które naklejamy do naturalnych rzęsek. Na naszym rynku pojawia się coraz więcej nowych produktów, dlatego mamy taki duży wybór co ogromnie mnie cieszy.  Ja przedstawię Ci niezbędne informację, które pomogą Ci w efektywnej pracy.

Sztuczne rzęsy

Grubość i długość sztucznych rzęs powinna być dostosowana do długości i grubości naturalnych rzęs. Aby efekt był bardziej naturalny należy wybrać rzęsy różnej długości.  Ważne jest, aby pamiętać o tym, że naturalną rzęse można przedłużyć o 30-50%

Materiał z którego są wykonane sztuczne rzęsy to :

  • Jedwab
  • Syntetyczny materiał
  • Jedwab z domieszką syntetyczną

Sztuczne rzęsy są naturalnie podkręcone, dzięki temu imitują naturalną rzęsę. Celem przedłużenia rzęs jest efekt końcowy, czyli grubsze, dłuższe i bardziej gęste rzęsy.

Rodzaje podkręceń rzęs

Poniższy obrazek pokazuje, różne rodzaje podkręceń rzęs syntetycznych. Dla kobiet chcących uzyskać efekt bardzo podkręconych rzęs poleca się zastosowanie rzęs typu D. Większość z nas preferuje typ C, ponieważ daje on efekt bardzo naturalnego podkręcenia rzęs, co sprawia że rzęsy nie wyglądają sztucznie.  Typ J są to prawie całkowicie proste rzęsy, jedynie ich końcówka jest delikatnie podkręcona. Rzęsy typu J są bardzo rzadko wybierane do zabiegu przedłużania, polecane głównie osobom posiadającym proste rzęsy. Typ B występuje pomiędzy typem J a C i zaliczany jest także do mniej popularnych.

 Długości rzęs

Na tym obrazku przedstawione są różne długości i grubości rzęs. Cieszy mnie to, że na naszym rynku jest taki wybór i w zależności od preferencji klientki możemy uzyskać ciekawe efekty przedłużenia rzęs. Po prawej stronie przedstawione są rzęsy różnej długości, dlatego też do zabiegu wybiera się ich kilka rodzai tak, aby powstał ładny wachlarz. Przy kąciku oka należy umieścić krótsze rzęski np.  9 mm, powinno to być około 20 rzęsek takiej długości. Następnie środkowe rzęsy, które powinny być nieco dłuższe np 10 – 11mm i nimi zagęszczamy całą środkową część powieki, stosując około 60 rzęs tej długości. Tuż przy koniuszku oka stosujemy najdłuższe rzęsy np 13mm, dzięki temu możemy uzyskać efekt naturalnego wachlarza, takich rzęsek powinno być około 20. Bardzo ważne jest to, aby rzęsy naklejać naprzemiennie tzn: raz jedno oczko a następnie drugie, ma to na celu uniknięcie posklejania rzęs.

Grubości rzęs

Po lewej stronie rysunku przedstawione są różne grubości rzęs. Najcieńsze mają grubość 0.1 a doklejenie rzęs o takiej grubości daje bardzo naturalny efekt, wprawdzie nie widać ich pogrubienia, a rzęsy wyglądają jak pomalowane tuszem. W celu uzyskania efektu bardzo pogrubionych rzęs należy zastosować grubość 0,2 lub 0,25 wówczas będą widoczne efekty. Od niedawna na naszym rynku pojawiła się także grubość 0, 30 dająca bardzo wyraźne pogrubienie, polecana osobom lubiącym ekstrawagancję.

Efekt przedłużenia rzęs

Efekt przedłużenia utrzymuje się w przybliżeniu 1,5 – 2 miesięcy i jest uzależniony od naturalnego cyklu żywotności rzęsy. Długość naturalnej rzęsy wynosi około 90 dni. Zabieg przedłużania wykonuje się na rzęsach w środkowym stadium a więc na takich, które pozostaną na powiece jeszcze około 45 dni. Przyklejając sztuczne rzęsy nie można dokładnie określić na jakim etapie są naturalne rzęsy, dlatego też potrzebne są w takich zabiegach uzupełnienia, które wykonuje się po około 3-4 tygodni dla podtrzymania pożądanego efektu.

Napisz swoją opinię w komentarzu  :)

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • rodzaje rzes
  • rodzaje rzęs do przedłużania
  • rodzaje sztucznych rzęs
  • rzesy 1 1 rodzaje
  • długość rzęs