początki przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs

Dokładnie tydzień temu uczestniczyłam w szkoleniu przedłużania rzęs metodą Quick Look zwaną także Quick Lashes. Muszę przyznać że było bardzo ciekawie bo oprócz tego, że dowiedziałam się jak przedłużać rzęsy tą metodą to zaintrygowała mnie to skąd się wzięły rzęsy i jaka jest ich historia. Chciałabym przedstawić Ci kilka faktów o rzęsach, które mam nadzieję zaciekawią Cię tak jak mnie zaciekawiły:)

Skąd się wzięły rzęsy?

Blisko sto lat temu na pomysł przedłużania rzęs wpadł amerykański reżyser D. W. Griffith i to on jako pierwszy zaprojektował sztuczną rzęsę. Jego celem było przedłużanie rzęs, ale tylko dolnych na górne nie było potrzeby. Pierwotne rzęsy zostały wykonane z ludzkich włosów i siatki gazy. Nie wiem jak Ty, ale ja jak sobie to wyobrażam to, aż mnie ciarki przechodzą, ale wracajmy do dalszej części historii. Po raz pierwszy ten „wynalazek” można było zobaczyć w 1916 roku w filmie „Intolerance”. Niestety film nie odniósł tak wielkiego sukcesu tak jak się spodziewano a amerykański reżyser nie zdołał opatentować swojego „wynalazku” sztucznych rzęs. Na szczęście w ciągu jednej dekady pomysł sztucznych rzęs został skopiowany i zmodyfikowany. A to wiązało się z wielkim sukcesem i zmianą oblicza rzęs z filmowego na masowy.

Historia przedłużania rzęs metodą 1:1

Metoda 1:1 wywodzi się z Korei, jednakże jest mało informacji na jej temat. To w 2004 roku w Hollywood Daniel Dihn informatyk, którego pasją było piękno odkrył, że rzęsy rosną wielowarstwowo i właściwie odtąd wszystko się zaczęło. Daniel rozpoczął swoje działania w technice klejenia rzęs do skóry i po wielu próbach opracował skuteczne, wielowarstwowe zagęszczanie oraz przedłużanie rzęs metodą 1:1

Pojawienie się metody 1:1 w Polsce

Metoda 1:1 pojawiła się w Polsce w 2005 roku, jedną z pierwszych firm, które wprowadziły ten system przedłużania jest firma Hollywood Lashes. Cieszę się, że mamy tak wiele możliwości przedłużania rzęs. Możemy przedłużać je metodą 1:1 lub nawet 2:1 dając efekt wyraźnego zagęszczenia. Myślę, że wiele kobiet odczuwa wyraźny komfort mając takie piękne i gęste rzęsy, których nie trzeba malować.

A już niebawem przedstawię Ci więcej szczegółowych informacji na temat metody Quick Look.

Pozdrawiam

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • początki przedłużania rzęs