Rzęsy

Techniki przedłużania rzęs

Moje Drogie! Dziś chciałabym napisać Wam trochę o technikach uzupełniających rzęsy. Wyróżniamy pięć głównych i najbardziej znanych techniki tj. baleyage, fashion, graficzne, wedding oraz dramatic. Takie stylizacje wykonywane są raczej na specjalne okazje. Jeśli chcesz się dowiedzieć kiedy i jak je stosujemy to zapraszam Cię do czytania dalszej części.

Przedłużanie rzęs

Tak jak wspomniałam powyżej wyróżniamy pięć technik uzupełniających przedłużone rzęsy. A oto one:

Baleyage – Technikę baleyage wykonuje się poprzez naprzemienne wklejanie rzęs, to znaczy, że możesz połączyć czarne rzęsy z rzęsami innego koloru ( moje ulubione to granatowe :) ). Aby uzyskać fajny efekt powinnaś dobrać kolor rzęs do koloru tęczówki oka wówczas możesz wydobyć głębię naturalnego koloru oka. Możesz także zastosować zasadę monochromatyczności, czyli jednokolorowości , która da Ci efekt optycznie powiększonego oka.

Wedding – zapewne skojarzyło Ci się to ze ślubem:) I bardzo dobrze, ponieważ stylizacja ta przeznaczona jest głównie dla Panny Młodej. W technice Wedding powinnaś użyć nieco dłuższych rzęs niż w zwykłej standardowej stylizacji, proponowałabym tu użyć rzęs z norek. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na urodę panny młodej, ponieważ jeśli jest to osoba skromna unikająca makijażu to nie wykonamy jej ekstremalnej stylizacji rzęs. Dodatkowo możesz wziąć pod uwagę to jaką sukienkę ma Panna młoda, jakie ma dodatki. Spójrz na ogólny klimat przyjęcia weselnego i stwórz pod to odpowiednią stylizację rzęs.

Rzęsy graficzne – w technice tej działamy długościami rzęs, powtarzając kolejność przy tworzeniu takiej pracy np. trójkąty, prostokąty.

Dramatic – w technice tej należy użyć rzęs mocno podkręconych proponowałabym Ci rzęsy D o znacznej grubości np. 0,25. Warto mocno zagęścić rzęsy a dodatkowo wyraźne ich podkręcenie da efekt teatralny, czyli taki, który jest odpowiedni dla tej techniki. Na stylizację dramatic decydują się przeważnie aktorzy występujący w spektaklach.

Fashion – stylizacje fashion cechuje to, że tak naprawdę możesz użyć różnego rodzaju materiałów takich jak : cekiny, cyrkonie, pióra, bardzo długie rzęsy, kamienie i innego rodzaju ozdoby. Technika fashion stosowana jest na pokazach mody oraz różnego rodzaju eventach.  Analogicznie możesz ją skojarzyć z haute couture czyli z elegancją, idealnością i wyjątkowością.

Sztuczne rzęsy

Nie wiem jak Ty, ale ja bardzo się cieszę, że mamy coraz więcej możliwości, które możemy realizować przedłużając rzęsy. Niebawem zrobię sobie stylizację baleyage i wrzucę tutaj fotkę to będziesz mogła zobaczyć jak na zdjęciu wygląda takie łączenie kolorów.

No to wrzucam obiecaną fotkę:)

Kolorowe rzęsy

Rzęsy baleyage

 

 

 

 

 

 

Rzęsy wykonane metodą blink and go, kolor czarny z fioletem. Najlepszy efekt jest widoczny w świetle dziennym, wówczas rzęsy połyskują kolorem fioletu.

Pozdrawiam Cię serdecznie